Lata doświadczeń w biznesie

Gadżety, dzięki którym Twój rower będzie wyglądał lepiej

Gadżety, dzięki którym Twój rower będzie wyglądał lepiej

Pierwszym krokiem do zakupu roweru jest jego kupno. Szybko przekonasz się, że jesteś zmuszony do kupowania akcesoriów i gadżetów, które uprzyjemnią Ci jazdę na rowerze. To działa bardzo dobrze! Ważne jest, aby dostosować rower do naszych oczekiwań.

Lampki rowerowe

Po pierwsze, niezbędne są lampki rowerowe. Prawo i zdrowy rozsądek nakazują włączanie świateł po zmroku, a także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. W przypadku tyłu wystarczy średnia jasność. Można też umieścić z przodu światło pozycyjne, aby dać znać innym, że jesteś na ulicy. Druga opcja to mocniejsza lampa, która również oświetli drogę. Ja preferuję pierwszą opcję do "migania" w dzień, a drugą do jazdy nocą.

Mimo że nie są wymagane, można używać odblasków, aby poprawić naszą widoczność w ciemności. Ładny odblask z boku sprawi, że Twój rower będzie bardziej atrakcyjny.

Butelka z uchwytem

Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne podczas wycieczek trwających dłużej niż godzinę. Chociaż wodę można nosić w plecaku, o wiele łatwiej jest mieć pojemnik i pojemnik do jej przechowywania.

Przydatnym gadżetem jest regulowany uchwyt na butelkę. Regulowany uchwyt na butelkę może pomieścić dużą szklankę wody lub innych płynów.

Licznik rowerowy

Nawet prosty licznik rowerowy może pokazywać prędkość, dystans i czas. Informacje te można wykorzystać do zmotywowania się do dalszej jazdy. Liczniki wyższej klasy są wyposażone w odbiornik GPS, który umożliwia rejestrowanie trasy i udostępnianie jej w mediach społecznościowych. Niektóre modele posiadają również nawigację, która umożliwia znalezienie najlepszej drogi na szlaku.

Alternatywą dla licznika jest uchwyt na telefon. Nawet bardziej zaawansowany licznik rowerowy można zastąpić nowoczesnymi smartfonami. Istnieje wiele aplikacji, z których można korzystać na telefonach z systemem Android lub iOS. Aplikacje te mogą być używane przez każdego, od amatorów, przez turystów, po profesjonalistów.

Torby i sakwy do przewożenia na rowerze

Do roweru można dodać różne torby, aby zwiększyć jego możliwości transportowe. Torby są dostępne w sklepach.

  • Na kierownicę
  • Na górze ramy
  • Na środek ramy
  • Torby podsiodłowe (duże i małe)
  • Sakwa górna na bagażnik,
  • Sakwy do zamocowania po bokach bagażnika

Bardziej doświadczeni rowerzyści mają do dyspozycji wiele różnych toreb, w których mogą przewozić swoje rzeczy. Na początku wystarczy mała torba pod siodełkiem lub pod ramą, w której można przechowywać klucze i zapasową dętkę.

Rower elektryczny

Lusterko rowerowe

Odkąd kupiłem lusterko do roweru, nie wyobrażam sobie jazdy bez niego. Pozwala nam widzieć za sobą bez konieczności odwracania głowy. Nie eliminuje konieczności zachowania czujności w pewnych sytuacjach. W wielu sytuacjach może być bardzo pomocne.

Istnieje wiele lusterek, które można zamontować w różnych miejscach, np. na kierownicy, na kasku lub na ręce. Można znaleźć coś dla swojego roweru szosowego.

Blokada rowerowa

Choć nie jest to zbyt atrakcyjne akcesorium, jest niezbędne. Do zabezpieczenia roweru przed kradzieżą można użyć U-Locka (stalowego zamka w kształcie podkowy), łańcucha lub zamka składanego. Zamek ten jest dobrym kompromisem między wagą a rozmiarem. Do zabezpieczenia nie zaleca się stosowania nawet najgrubszych linek. Są one łatwe do przecięcia.

Takie zapięcia nie muszą być nudne. Można znaleźć zamki w różnych kolorach i łańcuchy z wzorzystymi osłonami, które dodadzą rowerowi stylu i charakteru.

Możesz zamontować alarm rowerowy reagujący na ruch lub ukryć nadajnik GPS w siodełku, aby śledzić lokalizację skradzionych rowerów.

Stopa rowerowa

Niektórym kojarzy się z demencją, inni uważają, że łatwo ją zamontować do roweru. Łatwo jest znaleźć dobrej jakości podnóżek, który utrzyma rower wypełniony sakwami. Niektóre rowery są wyposażone w otwory montażowe, które umożliwiają bezpośrednie zamontowanie podpórki (Direct Mount lub otwór na środku ramy), podczas gdy inne wymagają dobrania czegoś w zależności od kształtu roweru.

Naklejki ochronne na rowery

Naklejki to dobry pomysł na ochronę miejsc, w których pancerz ociera się o ramę. Za ich pomocą można też ozdobić rower. Do wyboru są dziesiątki wzorów, które nadadzą Twojemu rowerowi osobowość.

Osłona łańcucha

Osłona ramy, którą można zamontować pod łańcuchem, zapewni dodatkową ochronę i uatrakcyjni Twoją jazdę. Jest to szczególnie przydatne, gdy przerzutka Twojego roweru nie ma sprzęgła, a Ty jeździsz w terenie. W takich sytuacjach łańcuch może uderzać w tylny trójkąt ramy, wydając głośne i nieprzyjemne dźwięki. Problem ten można rozwiązać za pomocą osłony łańcucha.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!