Lata doświadczeń w biznesie

Co to jest rower z napędem na wałek? Czy powinieneś go kupić?

Co to jest rower z napędem na wałek? Czy powinieneś go kupić?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to jest rower z napędem na wał jest? Albo czym różni się od tradycyjnego roweru? Cóż, nie zastanawiaj się dłużej! Dzisiaj omówimy historię roweru z napędem na wał, jak działa rower z napędem na wał i dlaczego powinieneś wybrać rower z napędem na wał. Po przeczytaniu tego artykułu, jeśli wykonaliśmy naszą pracę poprawnie, staniesz się ekspertem w dziedzinie rowerów z napędem na wał.

Zastanówmy się przez chwilę nad tradycyjnym rowerem. Większość ludzi wyobraża sobie typową konstrukcję z ramą, kierownicą i dwoma kołami połączonymi łańcuchem i napędzanymi za pomocą dwóch pedałów. Takie rowery wymagają od rowerzysty jednoczesnego pedałowania obiema stopami i lekkiego balansowania w pozycji siedzącej. Pedałując na tradycyjnym rowerze łańcuchowym, rowerzysta przenosi energię i moc z pedałów przez łańcuch i zębatkę z powrotem na tylne koło, co powoduje jego ruch do przodu.

Ta popularna konstrukcja roweru pochodzi z początku XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy została wykorzystana w Niemczech jako alternatywa dla konia. W ciągu ostatnich dwustu lat wprowadzono jednak wiele ulepszeń do tradycyjnych rowerów. Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie, dlaczego większość ludzi nadal korzysta z technologii rowerowej wynalezionej ponad dwa wieki temu? Być może nie słyszeli oni o rowerach z napędem na wał.

Jak działa rower z napędem na wał?

Rower z napędem na wał różni się od tradycyjnego roweru tym, że nie wykorzystuje łańcucha i koła łańcuchowego do przenoszenia napędu z pedałów rowerzysty na tylne koło. Zamiast tego w rowerze z napędem na wałek wykorzystuje się wał główny, który wygląda jak długa rura. Wał ten jest następnie połączony z dwoma zestawami kół zębatych o zębach skośnych (po jednym na każdym końcu), które przekształcają moc z pedałów na tylne koło roweru, przesuwając rowerzystę do przodu.

System przekładni i wałka jest następnie umieszczony w obudowie, która chroni wszystkie części i utrzymuje je na swoim miejscu. Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego i akumulatora rowery te można przekształcić w rowery elektryczne, czasami nazywane pedelekami. Ten prosty, ale elegancki system zapewnia, że części pozostają czyste i działają dobrze przez wiele jazd.

Ta konstrukcja jest bardzo podobna do innego środka transportu, który może być Ci dobrze znany - samochodu. To prawda. Wały napędowe są popularne w samochodach i innych zastosowaniach przemysłowych. Teraz, dzięki postępowi technologicznemu, rower z napędem na wał szybko zaczyna reprezentować przyszłościowy i innowacyjny projekt również na rynku rowerowym.

Rowery takie jak Honbike ChainFree One wykorzystują tę ugruntowaną wydajność i wiedzę z przemysłu motoryzacyjnego i stosują ją w naszym systemie rowerowym dzięki zastrzeżonemu rozwiązaniu napędu wałowego.

Dlaczego warto wybrać rower z napędem na wałek?

Omówmy, dlaczego ktoś miałby wybrać rower z napędem na wałek zamiast tradycyjnego roweru z łańcuchem.

Brak łańcucha oznacza brak kłopotów

Po pierwsze, rowery z napędem na wał nie mają żadnych odsłoniętych części ruchomych. Nie musisz się już martwić, że nogawka spodni zaplącze się w łańcuch roweru. W rowerze z napędem na wałek nigdy więcej nie trzeba się też martwić o zerwany łańcuch. Nie musisz usuwać zanieczyszczeń ani błota z łańcucha i przerzutek, jak w przypadku zwykłego systemu łańcuchowego.

Mniej czynności konserwacyjnych

W przypadku rowerów z napędem na cztery koła konserwacja prawie nie istnieje, więc nie musisz używać tłustych smarów ani części metalowych. Wreszcie, nie będziesz się irytować z powodu przeskakiwania biegów podczas jazdy pod górę lub po nierównym terenie. Pokonuj duże odległości ze świadomością, że nie będziesz musiał zatrzymywać się w celu wykonania konserwacji lub usunięcia awarii ze względu na skomplikowaną liczbę części występujących w tradycyjnych systemach rowerowych.

Ten unikalny system pozwoli Ci jeździć przez długi czas ze stałą wydajnością, a także zapewni wiele innych korzyści.

System napędu na wałek Honbike

Skonstruowany i przetestowany z zachowaniem wysokiej jakości tolerancji i doskonałej wiedzy inżynierskiej, system napędu na wałek Honbike jest doskonałym przykładem tego innowacyjnego systemu bezłańcuchowego wykonanego prawidłowo. Dzięki opatentowanemu napęd wałkowy systemowi zastosowanemu w naszych rowerach elektrycznych, udało nam się osiągnąć ponad 40 000 kilometrów bezobsługowej jazdy dla naszych klientów.

Dwudziestu inżynierów i trzyletni projekt badawczo-rozwojowy zaowocował jednym z najbardziej zaawansowanych systemów napędu wałka na dzisiejszym rynku. To przywiązanie do precyzji i wysokiej jakości pozwoliło nam odciąć cały zbędny tłuszcz z naszego roweru. Dzięki zaledwie 57 częściom, w porównaniu z tradycyjnymi rowerami, które mają ich ponad 250, montaż i wymiana części w naszych rowerach jest bardzo prosta, o ile w ogóle jest potrzebna.

Nasz wał jest zamknięty w szczelnej tulei wału, więc nie widać nawet poruszających się części. Jest to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także zapobiega gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń oraz kurzu. Dzięki materiałowi ze stopu aluminium, z którego jest wykonany, ten charakterystyczny wygląd jest również trwały.

Nasze skupienie się na minimalistycznym wzornictwie i technologii integralnego odlewania ciśnieniowego podczas produkcji sprawia, że nasz rower jest atrakcyjnym sposobem walki z globalnym ociepleniem. Rower Honbike ChainFree One jest lżejszy od tradycyjnych rowerów, dzięki czemu możemy oszczędzać energię podczas przechowywania i transportu. W połączeniu z napędem elektrycznym i inteligentnym zarządzaniem prędkością, udało nam się stworzyć wiodący na świecie rower elektryczny z napędem na wał.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, skąd wziął się tradycyjny rower i jak działa. Omówiliśmy także, czym rower z napędem na wałek różni się od tych tradycyjnych modeli. Wreszcie, poznanie wielu zalet rowerów z napędem bez łańcucha pomoże Ci poznać powody, dla których rowerzysta może zdecydować się na rower z napędem na wał.

Wszystkie te zagadnienia łączą się w naszym bezpiecznym i niezawodnym składanym rowerze elektrycznym ChainFree One, który zapewnia bezproblemowe i radosne doświadczenia współczesnym rowerzystom miejskim poszukującym wyjątkowej odpowiedzi na swoje potrzeby w zakresie mobilności. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem towarzyszącym. Bez łańcucha, bez kłopotu. Honbike.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!