Lata doświadczeń w biznesie

Jak się ubrać na rower - ubrania na różne pory roku

Jak się ubrać na rower - ubrania na różne pory roku

W obecnych warunkach klimatycznych sezon rowerowy uległ wydłużeniu. Nadal jednak w Polsce występują cztery pory roku. Ta specyfika zmusza rowerzystów do noszenia odpowiedniej odzieży. Jak ubrać się na rower w zależności od pogody, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Specjalna odzież kolarska

Ponieważ to właśnie dzięki niej możliwa jest jazda na długich dystansach, odzież rowerowa musi być starannie przemyślana. Odzież rowerowa dostępna w sklepach sportowych jest odpowiednia na wiele różnych warunków i wygodna.

Warto mieć różne części zestawu kolarskiego w zależności od pory roku i pogody.

Jak ubrać się na wiosnę na rower?

Wiosna to bardzo szczególna pora roku w naszym kraju. Zakres temperatur jest ogromny, więc nierzadko można się przegrzać podczas porannej przejażdżki. Dlatego trudno jest dobrać wiosenne ubrania na rower.

Podstawą powinna być wygodna bielizna kolarska, ale wiosną warto skupić się na tym, by nie zmarznąć i nie zmoknąć. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobrej jakości kurtkę przeciwdeszczową. Na rynku dostępnych jest wiele kurtek rowerowych, które są zarówno wodoodporne, jak i oddychające. Jest to doskonałe rozwiązanie na rower, ponieważ zapobiega poceniu się i pozwala na cyrkulację powietrza.

Jak się ubrać na lato na rower?

Lato to najlepszy czas na jazdę na rowerze. Chętniej wypożyczamy nasze rowery miejskie, a także wyjeżdżamy poza miasto w poszukiwaniu nowych tras. Świetnie sprawdzają się lekkie spodenki i koszulki rowerowe.

Ważne jest, aby mieć dużo płynów i okulary przeciwsłoneczne na wysokie temperatury. Niezbędne są buty. Nawet jeśli pogoda może być zachęcająca, nie należy wybierać się na dłuższe wycieczki w klapkach czy sandałach. Lepiej zainwestować w dobrej jakości buty kolarskie, które są zarówno lekkie, jak i wytrzymałe.

Odzież rowerowa na jesień

Jak się ubrać na jesień na rower?

Większości osób jesień kojarzy się z szarością i pluchą. Mimo że nie zachęca ona do innych aktywności niż siedzenie pod kocem, wiele osób jeździ jesienią na rowerze. Sezon jesienny to czas, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na zachorowanie. Dlatego ważne jest, aby dbać o siebie podczas jazdy. Przeziębienie może być spowodowane noszeniem zbyt dużej lub zbyt małej ilości odzieży.

Na ten czas najlepiej jest ubierać się na cebulkę. Można nałożyć kilka warstw, a następnie zdejmować je w razie potrzeby. Dobrym pomysłem jest założenie koszulki termoaktywnej i bluzy kolarskiej. Pomoże nam to uniknąć wiatru i zimna, a tym samym infekcji.

Dobra widoczność jest niezbędna, gdy dni stają się coraz krótsze. Ważne jest, aby oprócz wymaganego oświetlenia zadbać o odzież z elementami odblaskowymi.

Jak się ubrać na zimę na rower?

Zima nie jest porą roku, która kojarzy się z jazdą na rowerze. Jednak ze względu na zmiany klimatyczne wiele osób wydłuża swój sezon rowerowy lub nawet całkowicie z niego rezygnuje. Warto jeździć na rowerze, jeśli warunki są odpowiednie. Ważne jest jednak, aby być dobrze ubranym.

Podczas jazdy zimą należy zwracać uwagę na drobne szczegóły, takie jak buty rowerowe. Najlepszym rozwiązaniem jest system SPD, który umożliwia przymocowanie buta do pedałów. Upewnij się, że buty są wystarczająco ciepłe. Niektóre modele mają otwory na kolce, a niektóre są nawet wyposażone w kolce. Może to ułatwić pokonywanie wzniesień lub chodzenie po oblodzonych powierzchniach.

Należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby ochronić się przed zimowym chłodem na rowerze. Rękawiczki rowerowe nie tylko poprawią przyczepność i pewność trzymania kierownicy, ale także ochronią dłonie przed odmrożeniami.

Lekką kurtkę przeciwdeszczową należy zastąpić grubszą, najlepiej z membraną. Lekką kurtkę przeciwdeszczową należy zastąpić grubszą, najlepiej z membraną. Uchroni Cię to przed nadmiernym przemoczeniem i spoceniem. Możliwe jest także skompletowanie zestawu nieprzemakalnych spodni z membraną. Dzięki temu nawet długie przejażdżki rowerowe w niskich temperaturach nie będą stanowiły problemu.

Ważne jest, aby odpowiednio ubrać się do jazdy na rowerze. Jest to coś, co często jest pomijane. Nawet jeśli okazjonalna jazda nie jest wymagana, nie musimy nosić specjalnej odzieży. Czasami wystarczy zwykła koszulka i wygodne buty. Odpowiednia odzież rowerowa jest warta inwestycji, jeśli dużo jeździsz i jesteś narażony na ekstremalne warunki pogodowe.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!