Lata doświadczeń w biznesie

Najważniejsze pytania dotyczące akumulatorów do rowerów elektrycznych

Najważniejsze pytania dotyczące akumulatorów do rowerów elektrycznych

Akumulator jest źródłem zasilania roweru elektrycznego. Dostarcza on silnikowi energię elektryczną potrzebną do napędzania roweru podczas jazdy. Nic dziwnego, że baterie rowerów elektrycznych są często przedmiotem dyskusji i "rozmów". Jaka jest różnica między akumulatorami a innymi rodzajami baterii? Jaka jest różnica między bateriami? O czym należy pamiętać podczas przechowywania? To są najczęstsze pytania.

Jakie są różnice między bateriami litowo-jonowymi a innymi bateriami?

Akumulatory litowo-jonowe to najpopularniejsze i najczęściej stosowane akumulatory do rowerów elektrycznych. Są one lekkie i mogą przechowywać więcej energii dzięki wysokiej gęstości energetycznej. Wszystkie nasze akumulatory są wykonane w technologii litowo-jonowej.

Jak długa jest żywotność akumulatora?

Kolejną zaletą akumulatorów litowo-jonowych jest ich długa żywotność. Akumulatory te mogą być używane przez wiele lat, na długich dystansach i na wielu trasach. Akumulatory litowo-jonowe są chronione przed przeładowaniem, nadmierną temperaturą i głębokim rozładowaniem przez inteligentny elektroniczny system zarządzania akumulatorami. Nie da się przewidzieć dokładnej długości życia. Na żywotność akumulatora wpływa rodzaj i czas trwania obciążenia, na jakie jest narażony.

Rower elektryczny

Jak można wydłużyć żywotność baterii?

Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność akumulatora, użytkownicy powinni przestrzegać kilku zasad dotyczących jego przechowywania, transportu i ochrony. Należą do nich: przechowywanie akumulatora w suchym miejscu i ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w temperaturze od 15 do 20 stopni C. Akumulator należy ładować w temperaturze pokojowej. Ważne jest, aby wyjąć baterię przed transportem roweru elektrycznego.

Jakie środki ostrożności należy podjąć zimą?

Mroźna pogoda może obniżyć wydajność baterii. W zimie najlepiej jest poczekać z ładowaniem baterii i przechowywaniem jej w temperaturze pokojowej do momentu rozpoczęcia jazdy. Rower eBike powinien być przechowywany w chłodnym i suchym miejscu, a poziom naładowania powinien wynosić 30-60%.

Jak najlepiej naładować baterię?

Ogniwa litowo-jonowe mogą być ładowane tak szybko, jak chcesz, niezależnie od stopnia ich naładowania. Wbudowany w ładowarkę system zarządzania akumulatorem chroni go przed przeładowaniem. Ważne jest, aby kupować akumulatory z oryginalną ładowarką. W przypadku przerwania procesu ładowania akumulator nie ulegnie uszkodzeniu. Ważne jest, aby ładować akumulatory eBike wyłącznie za pomocą odpowiedniej ładowarki. W przeciwnym razie może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń. Roszczenia z tytułu gwarancji lub rękojmi mogą zostać unieważnione.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!