Lata doświadczeń w biznesie

Wszystko, co musisz wiedzieć o rowerze elektrycznym z łańcuchem

Wszystko, co musisz wiedzieć o rowerze elektrycznym z łańcuchem

Wraz z postępem technologicznym, istnieje większa możliwość na świetlaną przyszłość z rowerami. Rowery elektryczne modyfikują sposoby transportu w społeczeństwie. Zwiększają mobilność ludzi, stanowiąc właściwe rozwiązanie dla wysokiego wskaźnika zatłoczenia w miastach. Rządy również okazały wsparcie dla korzystania z rowerów elektrycznych. Jest to widoczne w ustanowieniu portów ładowania w wielu obszarach komercyjnych. Honbike HF01 jest doskonałym modelem, który rozwiązuje problemy związane z tradycyjnymi napędami rowerów elektrycznych, z opatentowanym przez firmę systemem napędu wałka, można bezpiecznie powiedzieć, że bezłańcuchowy rower elektryczny jest częścią inteligentnej przyszłości, którą ludzie przewidzieli.

 

Czym jest bezłańcuchowy rower elektryczny?

System napędu silnika jest skategoryzowany jako pasowy, łańcuchowy lub napęd wałowy. Tymczasem napędy wałów i pasów są w większości przypadków bezłańcuchowe, ponieważ maszyna wykorzystuje alternatywę łańcucha do napędu tylnego koła. System bezłańcuchowy ma zazwyczaj trybiki, które łączą elementy. Stopniowo staje się standardową technologią w rowerach elektrycznych. Honbike, zaktualizowana firma na innowacjach, ma kilka modeli zbudowanych w systemie bez łańcucha. Profesjonalni producenci ściśle współpracują z naukowcami, aby określić aktualne potrzeby społeczeństwa. Oprócz innowacji w zakresie napędu bez łańcucha, pojawiły się również składane e-bike'i. Dużym ułatwieniem dla pracowników stało się zabieranie e-bike'ów do biura.

Zasady działania bezłańcuchowego roweru elektrycznego

Ponieważ bezłańcuchowa wersja e-bike'a jest dziś coraz popularniejsza wśród wielu użytkowników, można się spodziewać, że jesteś ciekaw jej sposobu działania. Oryginalna koncepcja bezłańcuchowego e-bike'a polega na wzmocnieniu konstrukcji tradycyjnego roweru. Tradycyjne rowery mają korby przy osi roweru i przednim kole. Poprzez te korby maszyna zamienia energię kinetyczną na energię elektryczną. Tradycyjne rowery mają również siodełka w rejonie ramion, natomiast bezłańcuchowe mają swoje uprzęże w górnym rejonie skośnym. Obniża to środek ciężkości i zapewnia płynną jazdę.

Bezłańcuchowy e-bike posiada elektryczną jednostkę sterującą, zwaną w skrócie ECU. Jednostka ta współpracuje z czujnikami roweru, aby zapewnić rowerzyście wygodę na nierównym terenie. Stąd też, a e-bike bezłańcuchowy jest kompatybilny z nierównymi drogami, co jest rzadkością w przypadku tradycyjnych e-bike'ów. Wydajność energetyczna jest zgodna z rowerem elektrycznym dzięki automatycznej zmianie biegów. Tymczasem bateria litowa służy do przechowywania energii elektrycznej wykorzystywanej podczas jazdy. Ponadto, silnik przekształca tylne koło w energię elektryczną podczas jazdy.

Konwencjonalny e-rower Vs. Rower elektryczny bez łańcucha

Typowy rower elektryczny składa się z kół, pedałów, kierownicy, ramy i łańcucha. Jednak łańcuch stopniowo staje się tradycyjnym elementem. Tylko kilka firm utrzymało napęd bez łańcucha, w tym Honbike. Firma ta udowodniła, że e-bike zapewnia swoim właścicielom bezstresowe i niezawodne doświadczenie jazdy. Co więcej, bezłańcuchowe e-bike'i posiadają olej smarujący, który zmniejsza zużycie podczas ruchu. Zwiększa to również długowieczność i niskie wymagania konserwacyjne.

Nowy system bezłańcuchowy jest podobny do konwencjonalnego układu. Nie posiada jednak zębatej tarczy łączącej łańcuch z tylnym kołem. Skoro nie ma łańcuchów, to w jaki sposób napęd aktywuje koło roweru? Generator napędu jest wyposażony w wysokiej jakości komponenty zdolne do wytworzenia odpowiedniego prądu elektrycznego podczas pedałowania.

Zalety łańcuchamniej Rower

Bezłańcuchowy e-bike zapewnia wiele korzyści w systemie dojeżdżania do pracy. Po pierwsze, rowerzyści będą spędzać mniej czasu i pieniędzy na naprawach, ponieważ system nie zużywa się szybko. Tymczasem naprawa układu łańcuchowego wymaga od większości warsztatów ciężkiej pracy. Proces naprawy systemu łańcuchowego jest dość niechlujny, a smar plami kilka części roweru.

Rowery bez łańcucha są proste pod względem mechanicznym

Bezłańcuchowy e-bike jest łatwiejszy do modyfikacji i konfiguracji w nowe kształty lub projekty w produkcji i innowacjach. Przez lata Honbike z powodzeniem stworzył kilka modeli lub produktów bezłańcuchowych rowerów elektrycznych. Co więcej, pozwala to producentom opracować więcej e-bike'ów z wieloma kołami. Pedałowanie jest również znacznie łatwiejsze w przypadku bezłańcuchowego roweru elektrycznego, ponieważ można również ładować baterię podczas ruchu.

Rowery z łańcuchem mają skomplikowane elementy, zwłaszcza podczas wyrównywania układu napędowego z tylną przekładnią. W rowerach bezłańcuchowych nie trzeba konstruować ruchomych części ani próbować ustalać rolek i naciągów. Choć wymaga to profesjonalizmu i ciężkiej pracy, metoda produkcji odbywa się w jednym obiegu. Z drugiej strony, rowery bezłańcuchowe stają się bardziej skomplikowane, gdy do układu napędowego dodawane są piasty z przekładnią wewnętrzną. Cechy te znajdują ulgę w wysokiej jakości produktach wytwarzanych przez firmę Honbike.

Leser Fuss

Rowery bez łańcucha nie są podatne na ciągłe zużycie, jak rowery z napędem łańcuchowym. Jeśli rower ma napęd paskowy, można mieć pewność, że tryby i tarcze łańcuchowe będą miały taką samą trwałość jak pasek. Ponieważ tryby są w dobrym stanie, rower będzie funkcjonował prawidłowo, chyba że zajdzie potrzeba naprawy. Naprawa napędu paskowego należy do rzadkości, co wiąże się jedynie z mniejszą sprawnością strat w dłuższym okresie czasu.

Rowery bez łańcucha mają prostą linię napędową niż rowery elektryczne z łańcuchem. Linię tę można rozpoznać w przestrzeni pomiędzy tylną zębatką a przednią tarczą. Układ napędowy pozostaje prosty, ponieważ podczas jazdy w trybach nie zachodzą żadne ruchy. Wszystkie zmiany lub ruchy odbywają się w przekładni. W przeciwieństwie do napędu łańcuchowego, bezłańcuchowy nie powoduje nadmiernych strat energii.

Łatwy do przechowywania i Niskier Hałas

Rowery elektryczne bez łańcucha, zwłaszcza te składane, są bardzo wygodne. Bezłańcuchowy e-bike ma zazwyczaj mniejszą wagę niż rowery elektryczne z łańcuchami. Ponieważ ta wersja e-bike ma dłuższą trwałość, jej lekkość jest plusem dla każdego użytkownika. Możesz szybko przemieszczać go tak długo, jak długo jeździsz na e-bike'u z łańcuchem.

Jest piękno w jeździe na swoim e-bike'u bez powodowania hałasu w otoczeniu. Łańcuchy rowerowe wydają odgłos grzechotania podczas jazdy po drodze. Może to być niepokojące i nieprzyjemne dla społeczeństwa. Rower bez łańcucha daje też użytkownikowi pewne poczucie prywatności. Chociaż rower z łańcuchem nie wytwarza tak okropnego hałasu jak imprezy, to jednak w rowerach z łańcuchem różnica jest widoczna. Jeśli zależy Ci na spokojnej jeździe na rowerze, nawet na piaszczystym podłożu, wybierz e-bike bez łańcucha.

Łatwa Konserwacja

Oczywiste jest, że usunięcie z tradycyjnego roweru elementu, który wymaga dużej konserwacji, oznacza, że jest o jedną rzecz mniej do zmartwienia. Podczas gdy Honbike HF01 jest wykonany z odlewu produkcyjnego, który zwiększa wytrzymałość i jest częściej spotykany w motoryzacji, lotnictwie i produkcji szybkich silników elektrycznych. Co więcej, marka oferuje 40 000 KM bezobsługowej usługi, realizując prawdziwy sens "No Chain, No Fuss".

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!