Lata doświadczeń w biznesie

Jakie są najważniejsze rzeczy, o których należy wiedzieć przed zakupem roweru elektrycznego?

Jakie są najważniejsze rzeczy, o których należy wiedzieć przed zakupem roweru elektrycznego?

Ludzie na całym świecie są bardziej otwarci na przesiadkę z samochodów, autobusów i tramwajów na rowery elektryczne ze względu na wysokie ceny paliw, brak czasu na stanie w korkach lub czekanie na przyjazd transportu publicznego, a także większą świadomość ekologiczną. Rynek rowerów elektrycznych rozwija się, ale nie byłoby to możliwe bez postępu w tej dziedzinie i kontroli nad napędami.

Jak działa rower elektryczny? Jakie są zalety roweru elektrycznego? Opowiemy Wam o tym w naszym wpisie.

Jak działa rower elektryczny?

Co to jest rower elektryczny? To podstawowe pytanie, na które musisz znać odpowiedź. Rower elektryczny jest alternatywą dla tradycyjnego modelu. Jest on napędzany zintegrowanym silnikiem elektrycznym, co stanowi odejście od tradycyjnego modelu. Dzięki temu rowerzysta porusza się bez wysiłku, a jazda jest przyjemna i cicha. Jest to świetna opcja dla osób starszych i młodszych, które chcą zaoszczędzić czas, poruszać się po mieście, poprawić stan zdrowia lub zadbać o środowisko.

Silnik elektryczny to nie jedyna różnica między modelem elektrycznym a tradycyjnym. Rower elektryczny jest wyposażony w baterię akumulatorów i kontroler, który steruje jego pracą.

Obsługa roweru elektrycznego jest bardzo prosta. Silnik włącza się automatycznie, gdy rowerzysta pedałuje. Moc silnika jest kontrolowana przez sterownik. Szybsze pedałowanie będzie wymagało większej mocy, natomiast wolniejsze - mniejszej. Aby zatrzymać rower, należy nacisnąć dźwignię hamulca lub przestać pedałować. Silnik wyłączy się automatycznie, tak samo jak w momencie rozpoczęcia jazdy.

Można również wybrać opcję wyłączenia silnika. W takim przypadku rower elektryczny będzie nadal funkcjonował jak model tradycyjny. Wspomaganie elektryczne można włączyć, jeżeli rowerzysta nie jest w stanie pedałować.

Dostępne są dwie opcje

Czy jesteś zainteresowany tym rodzajem transportu? Zanim zaczniesz planować zakup, ważne jest, abyś wybrał typ roweru elektrycznego, który Cię interesuje. Istnieją dwie możliwości: zakup gotowych rowerów elektrycznych lub dodanie napędu do istniejącego lub wybranego wcześniej roweru. Jeśli mają Państwo określone wymagania i oczekiwania, możliwe jest samodzielne przerobienie roweru na rower elektryczny. Zestawy do konwersji ułatwiają dostosowanie modelu do Twoich wymagań.

Rower elektryczny

Najważniejsze kwestie do rozważenia przy przerabianiu roweru na elektryczny

Przed zakupem pierwszego zestawu do konwersji roweru elektrycznego należy rozważyć trzy elementy. Są one najważniejsze dla długotrwałej radości z użytkowania sprzętu. Można tu wymienić:

  • Zasięg - Jak wszyscy wiemy, rower elektryczny to akumulator. Dzięki temu możemy pokonywać większe odległości i docierać do miejsc, na które nie pozwalają nam nogi. Większość osób, które choć raz spróbowały wspomagania, uznają to za uzależniające. Pamiętaj, że rowery elektryczne to wygoda, z której nigdy nie zrezygnujesz.
  • Moc silnika - można ją dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Rower elektryczny może być świetnym sposobem na poruszanie się po mieście, dojeżdżanie do pracy lub przeżywanie emocji podczas jazdy po szlakach. Sprzęt może być używany w każdym terenie, w tym na terenach piaszczystych, górskich i leśnych.

Oto kilka naszych wskazówek. Silnik o mocy 1000 W można zredukować do 250 W. Należy jednak pamiętać, że silnik będzie pobierał więcej prądu podczas rozruchu, a zasięg będzie mniejszy niż w przypadku silnika 350W lub 500W.

Możesz wybrać moc silnika odpowiednią do Twoich potrzeb i przeznaczenia. Powyższe rozważania pomogą Ci wybrać najlepszą konfigurację dla Twojego roweru.

  • Hamulce - Nie musisz mieć roweru wyposażonego w hamulce tarczowe. Hydrauliczna grupa hamulców tarczowych to niezawodne rozwiązanie, które sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Wersja mechaniczna może nie dawać takiego samego efektu. Mogą być gorsze od dobrych hamulców typu V-brake. Warto zapoznać się z obiema wersjami. Zestaw do konwersji zawiera również czujniki, które odcinają prąd i hamują silnik.

Te elementy sprawią, że jazda na rowerze elektrycznym przerobionym z samochodu będzie znacznie przyjemniejsza niż w przypadku zakupu gotowego rozwiązania. Jest to znacznie tańsza opcja.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!