Lata doświadczeń w biznesie

Wszystko, co musisz wiedzieć o napędzie wałkowym w rowerach elektrycznych

Wszystko, co musisz wiedzieć o napędzie wałkowym w rowerach elektrycznych

A rower z napędem na wałek to rower, który wykorzystuje wał napędowy zamiast łańcucha do przenoszenia mocy z pedałów na koło. Napędy wałkowe zostały wprowadzone ponad sto lat temu, ale w większości zostały wyparte przez rowery z napędem łańcuchowym ze względu na zakresy biegów możliwe do uzyskania dzięki zębatkom i przerzutkom. Podczas gdy rowery z napędem wałowym mogą wydawać się niecodzienne, projekt Honbike jest produktem innowacji, mającym na celu zapewnienie bezstresowej jazdy. Dowiedz się więcej o rowerach z napędem na wałek.

Co to jest rower z napędem wałowym?

Napędy wałowe są powszechnie spotykane w przemyśle motoryzacyjnym i zastosowaniach przemysłowych. Ciężarówki były typowym gospodarzem, dopóki nie został zastosowany do rowerów elektrycznych. System napędu wału wykorzystuje aluminiową obudowę, która mieści wał z przekładniami kątowymi na każdym końcu, Moc z pedałów jest przenoszona przez wał i przekładnie, aby następnie obrócić koło roweru elektrycznego. Ponieważ jest on szczelnie zamknięty przed żywiołami, charakteryzuje się dłuższą żywotnością i większą wytrzymałością, nie ma mowy o przeskakujących biegach czy zerwanych łańcuchach.

Tradycyjny napęd Swałek VS Wałek napędowy Honbike

Pochodzący z 1800 roku, tradycyjny wał napędowy był szeroko stosowany, ale z przekładniami wystawionymi na zewnątrz powłoki i nie w pełni uszczelnionymi; woda, brud, piasek i inne zanieczyszczenia mogą łatwo dostać się do systemu transmisji, uszkadzając koła zębate, wymagając częstej konserwacji, czyszczenia i naprawy. To, wraz z przekładniami wymagającymi ponownego ustawienia sprawiło, że napęd wału stał się mniej popularny.

Strona Wał napędowy Honbike Skorupa, zaprojektowana w celu uszczelnienia elementów, jest również zintegrowana z ramą roweru. Ta specjalnie zaprojektowana integracja przenosi naciski mechaniczne (ściskanie, ścinanie i skręcanie) na koła i przekładnie wału napędowego, pozostawiając przekładniom jedynie moment obrotowy obracającego się wału. Koła zębate są teraz mniej podatne na odkształcenia w czasie, co wpływa na wydajność transmisji i sprawia, że napęd wału jest bardziej trwały, z większą dokładnością i niezawodnością niż tradycyjne systemy.

Podobnie jak wiele pojazdów elektrycznych pozbywa się tradycyjnych skrzyń biegów i sprzęgieł, wprowadzamy naszą technologię napędu wału do rowerów elektrycznych, wykorzystując silnik elektryczny i różne czujniki, aby umożliwić inteligentne zarządzanie prędkością i momentem obrotowym.

Dlaczego powinieneś rozważyć rower z napędem na wałek Honbike

Rowery z napędem wałowym są znane ze swojej trwałości, długowieczności i czystości. Ponieważ wał jest niezależny, rzadko wymaga konserwacji. System wału dodaje sztywności do wahacza na tylnej ramie, zapewniając lepszą obsługę i stabilność, podczas gdy brak zanieczyszczeń oznacza, że system działa czyściej niż modele napędzane łańcuchem, które zbierają żwir i brud.

Rowery z napędem wałowym wytwarzają niewielki lub żaden hałas w porównaniu z odpowiednikami, ponieważ części obrabiane są wykonane z dużą precyzją. Ponadto, ogranicza to wszelkie zmiany pozycji biegów, które mogą wystąpić podczas jazdy.

Chociaż rowery elektryczne z napędem wałowym wydają się droższe, w dłuższej perspektywie czasowej można wydać więcej na konserwację roweru z napędem łańcuchowym.

Specyfika rowerów z napędem na wałek

Wraz z postępem technologicznym, udoskonalane są również funkcje napędu wałkowego. Obecnie wiele rowerów elektrycznych nie posiada napędu wałkowego, co sprawia, że znalezienie takiego roweru jest dużym problemem. Jednak rowery elektryczne bez łańc ucha są zawsze wyjątkowe, służąc odrębnym celom. Napęd wału działa z przekładniami stożkowymi zamiast zwykłych zębatek.

Wniosek

Ten przewodnik jest niekompletny bez uznania negatywnych komentarzy, które zostały przypisane do e-bike'ów z napędem na wałek. Jednak wartość, jaką użytkownik otrzymuje od produktów Honbike, m.in. rowery elektryczne bez łańcucha, jest porównywalna z żadną. Renomowane firmy produkujące rowery elektryczne pracują niestrudzenie nad produkcją rowerów elektrycznych o dużej mocy i dużym zasięgu, podczas gdy Honbike skupia się na bezpieczeństwie i komforcie jazdy, ze składaną konstrukcją i bezobsługową obsługą, rowerem elektrycznym z napędem na wał Honbike, łatwym do jazdy, łatwym do życia.

O serwisie

Witaj na naszym blogu! Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się więcej o akcesoriach rowerowych, w tym akcesoriach do rowerów elektrycnzych, a także o samych rowerach elektrycznych czy odzieży rowerowej itp. Zaoraszamy do lektury!